MISTRYNĚ SVĚTA u nás ve škole – VIDEO!

Žáci ze ZŠ Habrmanova v České Třebové shybovali se světovou šampionkou

K. Kudějovou. A převzali si olympijské diplomy

Na olympijskou návštěvu se pečlivě přichystaly. Děti ze základní školy v České Třebové ukázaly vodní slalomářce Kateřině Kudějové třeba shyby nebo toče na hrazdě. „Taky jsem shybovala, aby viděly, že i já shyby umím,“ říká se smíchem česká kajakářka. „Dřív jsem jich udělala klidně patnáct, ale to bych teď nedala.“

Mistryně světa ve vodním slalomu pak dětem rozdala olympijské diplomy. Místní základka si její přítomnost vysloužila za projekt GYM PERGOLA –  což je miniposilovna, kde děti mohou cvičit v hodinách tělesné výchovy, o přestávkách, ale i o poledních pauzách.

A tak se tu řídí mottem: Jak trávit přestávky ve škole? Pohybem, určitě ne s mobilem. Žáci mohou mezi hodinami cvičit na hrazdě, dělat leh-sedy, výskoky na bedýnky nebo jen skákat přes švihadlo. „Moc se mi u nich líbilo. Myslím si, že pan učitel udělal s dětmi velké věci a ony se hodně naučily,“ vypráví Kudějová.

Diplomy si převzaly tři třídy. „Bylo tam kolem devadesáti dětí,“ vypočítává česká reprezentantka. „K tomu jsme zvládli i autogramiádu.“

Odborná komise navíc nominovala projekt miniposilovny na BeActive Awards v oblasti vzdělání – ocenění Evropskou komisí v rámci Evropského týdne sportu. ZŠ Česká Třebová, Habrmanova se o něj jako český zástupce v říjnu utká s ostatními zeměmi Evropy.

Odkaz ze stránek Sazka Olympijský víceboj

autor článku: Sazka Olympijský víceboj