ŠPLH NA VÝSTAVIŠTI – BRNO

V pátek 10. 11. 2017 vypukl další ročník sportovního veletrhu nyní pod novým názvem Life v Brně a s ním i třídenní maraton závodů ve šplhu na laně. První den je ve znamení zápolení základních a středních škol. Tento závod přinesl nezvykle vysoký počet účastnic – dívek školou povinných, ale také prestižní klání téměř 40 středoškoláků, kde se do soutěže postavilo hned 10 školních týmů. Soutěž středoškoláků měla i velmi vysokou sportovní úroveň, kde o výsledcích jak v soutěži jednotlivců tak družstev rozhodovaly setiny sekundy.

Pro nás byla určena soutěž pro základní školy. Závod chlapců prvního stupně nakonec lépe zvládl Matyáš Zářecký, který ve svém třetím soutěžním pokusu překonal Adama Janíčka, kterého porazil o pár setin sekundy a zaslouženě svým třetím pokusem zvítězil nad ostatními chlapci. Adam měl sice stabilnější výkony, ale i druhé místo je výborné. Špatně si nevedli ani ostatní zástupci z našeho týmu 1. Stupně – Petr Studený a Tadeáš Havránek.

I letos se nenechala zahanbit jediná dívka z naší školy – Petra Karastojanová, která se svým osobním rekordem 11,19 s vyšplhala 4,5 metru vysoké lano ze sedu pouze rukama a obsadila krásné 4. místo, snad Péťa vydrží i do dalších let.

V kategorii 2. stupně soutěž čítala celkem 14 šplhounů, kdy nejrychlejší z našich byl Michael Čipčala, který dohmátl na cílové čidlo v čase 8,74 s.

Gratuluji k Vašim výkonům a třeba s některými z Vás již za měsíc na další soutěži na viděnou :-)!

VÝSLEDKY ZDE ŠPLH NA VÝSTAVIŠTI

učitel TV Petr Doseděl