Opět jsme byli účastníky filmového festivalu Jeden svět na školách

V rámci Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět na školách pořádá projekce pro žáky základních a středních škol. Má pro ně každoročně připravené projekce odpovídající věku dětí a přináší tak do škol velmi atraktivní formou aktuální témata dnešní doby. Projekce tohoto ročníku proběhly jako každoročně v Praze již na jaře a do regionů naší republiky zavítaly v měsíci dubnu.

Projekce pro žáky základních škol jsou složené z více krátkých filmů a žáky jimi provází moderátor. Moderátorem našich projekcí letos byla paní Zuzana Kupková. Vybírali jsme ze 2 projekcí, které jsou sestaveny dle věku diváků. U každé projekce jsou uvedena průřezová témata, pro která lze promítané filmy použít.

Pro 1. stupeň jsme vybrali Projekci č. 1, které se zúčastnily letos 3., 4. a 5. ročníky. Děti viděly ukázky z filmů: Hadí dívka, Lenno a jeho rybka a Rozárka a kuchařky bez domova. 2. stupeň měl zhlédnout Projekci č. 2, kde byly domluveny opět 3 ukázky, ale nedopatřením na straně koordinátora školních projekcí zhlédli naši žáci stejnou Projekci jako žáci 1. stupně. Zúčastnily se ho 6., 7. a 8. ročníky.

Pro naše deváťáky jsme objednali již snímek, který byl určen pro starší žáky základních škol a studenty středních škol. Jednalo se o ukázku z filmu Neslyšící syn.

Zapsala: Mgr. Eva Kohoutková
                                                                                                                   4. 4. 2018

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce školy a jeho autorem je administrator. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.