6. oddělení ŠD – 2.B #4

Milí čtenáři,

letos je léto už definitivně u konce a chladné teploty nás zahnaly ze školní zahrady do družiny. Hlavu ale nevěšíme! Umíme si skvěle vyhrát i uvnitř! Ve fotogalerii si můžete prohlédnout naše venkovní aktivity, ke kterým patří například kreslení křídou, sbírání přírodnin nebo hraní míčových her. Uvnitř se s panem vychovatelem bavíme o potkanech – DOSLOVA!

Víme, že se nesmí chovat po jednom, protože to jsou sociální zvířátka a potřebují minimálně jednoho kamaráda stejného pohlaví. Dále potřebují dostatečně velkou klec, ne skleněné terárium, to je nevhodné, protože by tam špatně cirkuloval vzduch. Laboratorní potkánci jsou mírumilovná stvoření, která potřebují správnou péči a poté odmění majitele svým okouzlujícím šarmem a hravou povahou. A teď už dokonce víme, že není správné vybírat potkany ve zverimexech, protože se tak podporují množírny. Příště si potkánka vezmeme z chovatelské stanice, kde máme větší jistotu, že bude zvířátko zdravé. Poté jsme si potkánky nakreslili na papír a zvěčnili na nástěnku družiny.

Ve družině si hrajeme se širokou škálou stavebnic a společenských her. Během odpoledne navštěvujeme školní i mimoškolní kroužky. Někteří z nás si vybrali vědecký kroužek, který nás moc baví!

Mějte se všichni famfárově, Vaše 6. oddělení, 2. B.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je První stupeň. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Komentáře nejsou povoleny.