Exkurze 6. a 8. ročníků do Ekocentra Paleta v Oucmanicích

Na konci školního roku (v květnu a červnu) jsme se s žáky 6. a 8 ročníků zúčastnili exkurzí v ekocentru Oucmanice. Díky získanému grantu z Pardubického kraje na výukové programy nebyla exkurze drahá. Cestu jsme zvládli vlakem do Brandýsa a po té pěšky do Oucmanic. Pro 6. třídy jsme objednali program o včelách, při kterém se dozvěděly spoustu nových zajímavostí o jejich životě, z čeho se skládá úl a také si mohly vyrobit svíčku z voskového plátu. 2. program byl zaměřen na bylinky, jejich pěstování a použití doma i v léčitelství. Na konec programu byla ochutnávka jednotlivých čajíků.

8.ročníky měly náročnější výukové programy. V 1. si vyzkoušely simulační hru, v které se staly obyvateli jedné africké vesnice a jejich úkolem bylo zajistit potravu a zásoby na další rok. 2 výukový program byl zaměřený na zásady zdravé výživy a na jeho konci si žáci připravili 2 zdravé pokrmy (pomazánku z červené čočky a sladký dezert ze špaldy).

Do Brandýsa jsme se vraceli opět pěšky krásnou přírodou a nezapomněli jsme se zde stavit ve vyhlášené cukrárně.