Šplh na výstavišti

ŠPLH NA VÝSTAVIŠTI BRNO – 5. ročník šplhu škol na laně

Již pátým rokem se siláci z naší školy zúčastnili bývalé olympijské disciplíny – šplhu na laně bez přírazu.

Všichni závodníci museli vyšplhat na laně bez přírazu (pouze rukama) a startovat ze sedu (nohy nad podložkou)! Časy zaznamenávala elektronická časomíra na setiny sekundy.

Ti nejmladší z prvního stupně, měli cílové čidlo ve výšce 3 metry. Zde naši školu reprezentovala jedna závodnice, ale o to víc byla úspěšná. Veronika Kotyzová, žákyně 4. třídy zdolala cílové čidlo v čase 6,10 s a obsadila tak výborné 2. místo ze všech deseti závodnic. Veronika se neustále zlepšuje a uvidíme, zda-li jí vydrží síla, nadšení a chuť k této silově náročné disciplíně, protože v příštím školním roce bude naposledy závodit v kategorii 1. stupně ZŠ. Gratulujeme.

V kategorii dívek 2. stupně se letos s touto kategorií loučila Petra Karastojanová, která se soutěží ve šplhu pravidelně zúčastňuje. Ze  sedu musela vyšplhat do výšky 4,5 metru. To se jí povedlo velmi dobře a s časem 9,66 s obsadilo krásné třetí místo.

Největší zastoupení měla kategorie 2. stupně chlapců (celkem 24 závodníků). Žáci Jiří Kubát, Adam Fritscher, Jakub Číž, Filip Ptáček a Tomáš Král dokázali to, že  hodiny strávené cvičením na hrazdě a laně se vyplácí, vybojovali totiž druhé místo  v kategorii družstev. V kategorii jednotlivců nejrychlejší z našich Adam Fritscher vyšplhal k cílové značce  v čase 6,86 s a obsadil tak konečné desáté místo.

Gratulujeme.

učitel TV Petr Doseděl