5. A – Návštěva útulku pro opuštěné kočky

1. A – Návštěva útulku pro opuštěné kočky

Na počátku snažení naší firmy Mňam! jsme si stanovili cíle, a těch jsme vlastní pílí dosáhli. Vydělali jsme si peníze na školní výlet, ale také na podporu činnosti útulku pro opuštěné a hendikepované kočky. 6. června jsme se vypravili vlakem do Pomezí u Poličky. Cesta s přestupem ve Svitavách byla plná zážitků a v Pomezí si paní majitelka musela pro nás dojít, protože ani podle navigace jsme netrefili. V útulném domečku na vesnici a na nádherné zahradě jsme s kočičkami, pejsky a kačenami strávili mnoho příjemných chvil. Paní Funková pro nás připravila pohoštění a poučné povídání. Přidáváme ještě její komentář k naší návštěvě, který uveřejnila na sociálních sítích:

„Dnes jsme měli velice milou a vzácnou návštěvu. Přijely za námi děti ze ZŠ Habrmanova z České Třebové. Přivezly kočičkám spoustu dobrot a hraček. Namalovaly pro nás i velké množství krásných obrázků s věnováním, kde přejí kočičkám hlavně štěstí a hodně zdraví. Děti uspořádaly pro naše kočičky sbírku, která probíhala formou prodeje věcí, které samy vyrobily. Podařilo se jim vybrat úžasných 3. 000 Kč.
Děti přijely s paní učitelkou paní Jarmilou Nováčkovou. Touto cestou chceme paní učitelce velice poděkovat za to, že celou akci vymyslela, podpořila a hlavně, že děti díky ní poznaly, že existují i žijí opuštěná zvířata jak žijí a že jim je potřeba pomáhat. Kéž by bylo více takových dětí, učitelů a škol. Dětem jsme na oplátku věnovali krásnou knihu Člověk a pes od paní Andrey Áji Dunové. Moc děkujeme. Bylo to velice příjemné dopoledne.“

Příspěvek byl publikován v rubrice 6. A, Třídy a jeho autorem je První stupeň. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.