3. A Vánoční besídka

V úterý 20. 12. proběhla v naší třídě vánoční besídka. Děti našly pod stromečkem dárečky od Ježíška i dárečky, které si vzájemně nadělily. Po jejich rozbalení jsme rozkrájeli jablíčka a představte si, že všude byla hvězdička. 🙂 Vyzkoušeli jsme si tradiční zvyk házení střevícem, který je určen děvčátkům, ale u nás se zapojili i chlapci a tak bylo veselo. Věštili jsme také budoucnost ze sedmi hrnečků, což děti moc pobavilo. Pro děti bylo nachystané malé pohoštění. Žáci si mohli pastelkou vyzdobit na papíře vytištěné perníčky a ještě jsme stačili shlédnout část filmu Sám doma, přičemž jsme si pochutnávali na cukroví. Na závěr jsme si na chodbě (kde se to hezky rozléhalo) zazpívali koledy a pak už jsme se těšili na vánoční prázdniny.

Gabriela Steinmetzová