6. A v Národním muzeu ve vánoční Praze

Ve středu 5. prosince 2018 jsme se vydali s žáky naší 6. A třídy na exkurzi do předvánočně laděné Prahy. Naším prvotním cílem však byla návštěva rekonstruovaného Národního muzea, kde jsme navštívili 2 nové expozice.

Jednalo se o výstavu Česko-slovenskou a Slovensko-českou, která je věnovaná prvnímu století od založení Československa. Výstava přibližuje úspěchy i peripetie, kterými stát během své existence procházel. Dále jsme navštívili výstavu 2 x 100, která představuje úzký výběr nejvzácnějších pokladů ze sbírek Národního muzea, které je dvakrát starší než naše stoletá republika. Tam jsme mohli vidět rozmanité exponáty historické, přírodovědné a umělecké předměty nejen z Čech, ale i z celého světa.

Dále jsme pokračovali příjemnou procházkou Václavského náměstí, kde nás pod sochou sv. Václava čekalo velké překvapení. Zde totiž na našeho žáka Františka Vaňouse čekal jeho strýc – destibojař pan Roman Šebrle. Zažili jsme vřelé přijetí a seznámení s tímto naším bývalým sportovcem. Pak samozřejmě následovalo velké focení… Když jsme se s panem Šebrlem rozloučili, tak jsme pokračovali směrem na Staroměstské náměstí. Při této cestě jsme si ještě užili vánočně vyzdobené Staroměstské náměstí s nádherným vánočním stromem a se stánky, kde se nabízelo mnoho voňavého do našich domovů. Stihli jsme ještě zhlédnout pohybující se nově opravený Staroměstský orloj.

Pak jsme už stačili udělat ještě několik fotek s vánočním stromkem a s čertem, no a nezbývalo než se vydat směrem k hlavnímu nádraží, odkud jsme se vlakem vrátili, plni nových dojmů, zpět domů.

Za pedagogický dozor: Mgr. Eva Kohoutková

Příspěvek byl publikován v rubrice 6. A a jeho autorem je administrator. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.