Dějepisná exkurze 6. ročníků v Křivolíku

     Dne 20. června 2016 jsme se vydali s oběma šestými ročníky na dějepisné putování do pravěké osady Křivolík. Tato osada se nachází nedaleko České Třebové a je to muzeum v živé přírodě, zároveň i experimentálně archeologické centrum.

     V osadě nás očekávali „pravěcí“ nadšenci a mimo jiné i její majitelé manželé Maršálkovi. Pan David Maršálek je již dlouholetým protagonistou občanského sdružení Bacrie, fanoušek historie a archeologie. Osadou nás provedl další z jejich příznivců pan Čejka, který s přehledem a také patřičným nadhledem dětem povyprávěl o nejdelším období vývoje lidstva na zemi. Dále si děti na různých stanovištích vyzkoušely prakticky některé pravěké aktivity, např. mletí mouky, tkaní, práci s hlínou a plnily další zadané úkoly.

     I přes velkou nepřízeň počasí, které nám tentokrát nepřálo, protože po celé dopoledne vydatně pršelo, se nám v „pravěkém“ Křivolíku moc líbilo.                                                                                                                                                                           Zapsala: Eva Kohoutková

Příspěvek byl publikován v rubrice Třídy a jeho autorem je administrator. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Komentáře nejsou povoleny.