Honza Lata na republikovém finále ve víceboji

       Na začátku nového školního roku proběhlo v Brně finále Odznaku všestrannosti olympijských vítězů. Tohoto dvoudenního klání se zúčastnilo přes 600 mladých sportovců. V Honzově kategorii (ročník 2004) 70! Jedná se o desetiboj, kde některé technické disciplíny jsou uzpůsobeny žákovskému věku. První den se tedy zápolilo v hodu medicinbalem, skoku dalekém, běhu na 60m, shybech na šikmé lavici a přeskoku přes švihadlo (obojí na 2 minuty). Druhý den závodníky čekaly opět dvouminutové kliky a sedy-lehy, trojskok z místa, hod kriketovým míčkem a závěrečný běh na 1000m.

         Vše začalo už v předvečer závodů nácvikem slavnostního nástupu. Ráno pak sportovci, rozděleni podle triček do pěti barev, vytvořili na ploše olympijské kruhy a po úvodních proslovech se mohlo začít. Počasí nám celkem přálo, takže bylo k vidění mnoho kvalitních výkonů. Oba dny doprovázela celá řada akcí. Ať už ukázky techniky a výcviku Armády ČR a Policie ČR, zumba, lukostřelba nebo autogramiáda bývalých i současných olympioniků. Těch se tu sešlo zhruba 60 a měli plné ruce práce s podpisy fotografií či dresů závodníků.

         Honzovi vyšly některé disciplíny lépe, některé hůře. Každopádně makal až do samého závěru a odměnou mu bylo skvělé 18. místo! I to je nyní pro něj motivací pro příští rok, aby se této akce opět mohl zúčastnit a své umístěná případné ještě vylepšit …

Daniel Peroutka

Příspěvek byl publikován v rubrice Třídy a jeho autorem je Druhý stupeň. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Komentáře nejsou povoleny.