Osmáci v Praze – dějepisná exkurze

Ve středu 13. prosince 2017 jsme se jako každoročně vydali s žáky našich osmých ročníků na exkurzi do předvánočně laděné Prahy.

Tentokrát se naším cílem stalo Židovské centrum na Starém Městě ve čtvrti Josefov.

V první části exkurze nejprve žáci absolvovali praktický workshop. V rámci skupinové práce si naše děti nejprve nastudovaly a pak vyzkoušely některé z židovských tradic či svátků. Měli jsme tedy možnost vidět šabatový stůl, tradiční židovské oblečení, židovskou svatbu atd.

Dále jsme pokračovali návštěvou Staronové a Pinkasovy synagogy a židovským hřbitovem. V těchto prostorách na nás dýchla daleká, ale velmi zajímavá historie. Díky fundované průvodkyni jsme se tedy opět dozvěděli mnoho nového.

Při zpáteční cestě jsme si ještě užili vánočně vyzdobené Staroměstské náměstí s nádherným vánočním stromem a obdobně vyzdobeným Václavským náměstím se stánky, kde se nabízelo mnoho voňavého do našich domovů.

Za pedagogický dozor: Mgr. Eva Kohoutková

Příspěvek byl publikován v rubrice Třídy a jeho autorem je administrator. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.