Den naruby 2017

V dubnu se na naší škole opět uskutečnil oblíbený Den naruby. Děti od páté třídy se neučily a společně s dospělými se tentokrát převlékli do kostýmů na téma Hry. Někteří si zvolili hry sportovní, jiní počítačové, nebo stolní. Během prvních dvou hodin byly dokončovány převleky a každá třída si v této době vyrobila plakát, který daný kolektiv a zvolené téma představil. Děti tajným hlasováním také zvolily nejnápaditější převlek své třídy, hrály deskové hry, nebo fandily svým reprezentantům v turnaji ve stolním fotbálku.

V provozu byla kavárnička, kde zástupci parlamentu servírovali oblíbené kakaoa doma vyrobené dobroty.

Ve velké tělocvičně, kde jsme se třetí hodinu sešli, byli vyhlášeni vítězové turnaje ve fotbálku, jednotlivé třídy se představily a na chodbě vystavily své plakáty, na které pak každý žák mohl umístit barevnou samolepku v barvě své třídy, kterou dostal od parlamenťáka. Program v tělocvičně zpestřovaly taneční vystoupení nebo například zápas mezi učiteli a žáky ve fotbálku. Porota v čele s šachovým králem panem ředitelem a šachovou královnou paní zástupkyní ocenila jednotlivé třídy za to, čím byly originální. Parlament vyhlásil kolektivy tříd, které dostaly nejvíce bodů a mohly se díky velkorysým cenám těšit například na zážitkové odpoledne v bike parku, bowling nebo pizzu, kebab či zmrzlinu pro celou třídu.