Filmový festival Jeden svět na školách v Malé scéně v České Třebové

V rámci Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět na školách pořádá projekce pro žáky základních a středních škol. Má pro ně každoročně připravené projekce odpovídající věku dětí a přináší tak do škol velmi atraktivní formou aktuální témata dnešní doby. Projekce tohoto ročníku proběhly již v Praze a okolí a nyní v měsíci dubnu zavítaly i do všech dalších regionů naší republiky.

Projekce pro žáky základních škol jsou složené z více krátkých filmů a žáky jimi provází moderátor. Moderátorem našich projekcí letos byl pan Štěpán Kraj. Z předložené nabídky jsme vybírali ze 2 projekcí, které byly sestaveny dle věku žáků. U každé projekce jsou uvedena průřezová témata, pro která lze promítané filmy použít.

Pro 1. stupeň jsme vybrali Projekci č. 1, které se zúčastnily letos 3., 4. a 5. ročníky. Děti viděly ukázky z filmů: Monzunová show, Dulce a Bašír v říši divů. 2. stupeň zhlédl Projekci č. 2, kde byly promítnuty opět 3 ukázky: Kluci z přístavu, Miruna a Tanečník Skip. Zúčastnily se ho 6. a 7. ročníky.

Pro naše osmáky a deváťáky jsme objednali již snímek, který byl určen pro starší žáky základních škol a studenty středních škol. Jednalo se o film FollowMe. Tuto projekci provázela ještě beseda s hostem, kterým byl pan Kryštof Havelka.

Zapsala: Mgr. Eva Kohoutková
                                                                                                                   8. 4. 2019

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce školy a jeho autorem je administrator. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.