Jeden svět na školách u nás ve škole

Jeden svět na školách, který na jaře pořádá filmové projekce pro žáky základních a středních škol, zavítal v tomto týdnu i do našeho regionu.

Vzhledem k tomu, že naši prvňáci a druháci se ještě těchto projekcí v Malé scéně neúčastní, proto již druhým rokem organizuji taková setkání s filmem přímo s dětmi v jejich kmenových třídách. V loňském roce jsme pracovali s filmem Giovanni – první klučičí akvabela a letos s filmem Malé mužstvo. S 1. ročníky jsem pracovala v úterý 2. 4. 2019 a s 2. ročníky v úterý 8. 4. 2019. Musím přiznat, že jsem byla mile překvapena, jak velký kus práce od loňského roku naše děti z prvních ročníků společně se svými učitelkami udělaly.

Při našich setkáních si děti zvykají na nové aktivity, při nichž pracujeme ponejvíce s emocemi dětí. Jakmile si děti na styl této práce zvyknou, můžeme je pak v klidu a pohodě v dalších letech již vzít na společné projekce v rámci filmového festivalu na školách.

Zapsala: Mgr. Eva Kohoutková

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce školy a jeho autorem je administrator. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.