Konec školního roku v 6.B

Na konci května se naše třída zúčastnila exkurze v ekocentru Oucmanice. Díky získanému grantu z Pardubického kraje na výukové programy nebyla exkurze drahá. Cestu jsme zvládli vlakem do Brandýsa a po té pěšky do Oucmanic. První objednaný program byl o včelách, při kterém jsme se dozvěděly spoustu nových zajímavostí o jejich životě, z čeho se skládá úl a také jsme si mohli vyrobit svíčku z voskového plátu. 2. program byl zaměřen na bylinky, jejich pěstování a použití doma i v léčitelství. Na konec programu byla ochutnávka jednotlivých čajíků. Do Brandýsa jsme se vraceli opět pěšky krásnou přírodou a nezapomněli jsme se zde stavit ve vyhlášené cukrárně.

V pondělí 24.6.2019 se naše třída 6.B vydala vlakem na školní výlet do Hradce Králové. Prošli jsme si centrum města a pak zamířili do zábavného centra Fly Zone. Tady jsme si vyzkoušeli různé atrakce (olympijskou trampolínu, lezeckou stěnu, twister, slack line a další), na nichž jsme si otestovali svoji fyzickou zdatnost – sílu, obratnost vytrvalost, ale i odvahu. S krátkou přestávkou na oběd a zakoupení něčeho na památku jsme se odpoledne unaveni vydali na cestu na nádraží. Posilnili jsme se zmrzlinou a v podvečerních hodinách se vrátili domů.