Lyžařský výcvik č.1 na Dolní Moravě

Ve dnech 12. – 17. 1. 2020 naše škola organizovala tradiční lyžařský výcvik, určený především pro žáky 7. tříd. Nakonec však „sedmáky“ doplnilo celkem 19 žáků z vyšších ročníků a lyžařského kurzu se jich tedy zúčastnilo 42 a 5 instruktorů.

V obci Dolní Morava, stejně jako v České Třebové nebylo mimo sjezdové tratě po sněhu ani památky, vlekaři však sjezdovky dopředu zásobili dostatečným množstvím technického sněhu a výcvik lyžování a snowboardingu probíhal v plném proudu po celý týden. V poledním klidu a večer mohli žáci hrát stolní tenis, kulečník a stolní hry. Každý den po večerce se žáci dozvěděli něco o lyžařské a snowboardové výstroji, historii lyžování, lyžařských disciplínách a osobnostech českého lyžování a snowboardingu.Ve středu odpoledne jsme si dali pauzu od lyžování. Kdo chtěl, mohl se svézt na bobové dráze nebo si dát něco dobrého v restauraci.

Celý kurz proběhl bez problémů a bez vážnějších úrazů. Poslední den i úplní začátečníci zvládli sjet velkou sjezdovku.

Děkuji Všem žákům a kantorům za výbornou atmosféru po celou dobu lyžařského výcviku.                                                                    Vedoucí kurzu Zuzana Janečková