Microsoft 365 pro žáky a výuka v Teams

Školní účet Microsoft 365 online pro všechny žáky školy!!!

Rychlé odkazy: Microsoft365, Teams

Naše škola pro distanční výuku využívá aplikace Teams v rámci balíčku Microsoft 365. Tato aplikace slouží jednak pro online setkávání, vzájemnou komunikaci, distribuci materiálů, zadávání a plnění úkolů, testů,… atd. Součástí balíčku Microsoft 365 je pro žáky k dispozici online verze programů Word, Excel, PowerPoint a Outlook. Tyto programy mohou žáci využít pro tvorbu referátů, seminárních prací, výpisků, tabulek, a komunikaci s vyučujícím. Součástí je i cloudové úložiště, které žákům umožní online ukládání, přeposílání a sdílení dat v kapacitě 1 TB pro každý účet.

Jak se k aplikaci přihlásit a jak si ji nainstalovat je podrobně napsáno v návodu zde: Návod na přihlášení k Microsoft365 a k Teams + instalace. Pro komfortní práci doporučuji stáhnout si desktopovou aplikaci (lze například pomocí odkazu zde: https://teams.microsoft.com/downloads) a nepoužívat prostředí prohlížeče. Desktopová aplikace nabízí více možností a je spolehlivější.

Pro rychlou komunikaci a aktuální přehled o zadaných úkolech Vám doporučuji stáhnout si aplikaci Teams také do vašich mobilních telefonů – popsáno v návodu “Návod k přihlášení Teams (viz výše)…

Videonávody pro instalaci na všechny platformy jsou k dispozici zde.

Videonávody pro samotné používání aplikace Teams jsou k dispozici zde.

Pokud nastanou nějaké problémy, nebo při ztrátě hesla můžete kontaktovat paní učitelku Kubátovou (simona.kubatova@zs-habrmanova.cz)

Vážení rodiče, milí žáci, stejně jako pro většinu z vás, tak i pro nás je prostředí Microsoft Teams nové a společně se učíme v něm pracovat. Děkujeme vám za aktivní přístup. Věřím, že společně to zvládneme.

Mgr. Simona Kubátová, ICT koordinátor

POZOR – pro zájemce:

Edukační verze Minecraftu se školní licencí Microsoft 365

Současně se školním účtem Microsoft 365, můžete bezplatně využít edukační verzi Minecraftu, kterou Microsoft uvolnil minimálně do června zdarma.

Více informací zde: https://www.zive.cz/clanky/deti-se-doma-mohou-vzdelavat-pomoci-edukacni-verze-minecraftu-microsoft-ji-nabidl-zdarma/sc-3-a-202863/default.aspx

Minecraft získáte kliknutím zde

Komentáře nejsou povoleny.