Projektový den sedmáků v Litomyšli

Sedmáci v Litomyšli

V úterý 27. 6. 2017 jsme se vydali s žáky našich sedmých ročníků na plánovaný projektový den do nedaleké Litomyšle. Tato návštěva proběhla v rámci dlouhodobého projektu naší školy, který zahrnuje po ročnících plnění průřezových témat.

Žáci sedmých ročníků se dle zájmu přihlásili na 2 moduly, které nabízí Škola na zámku. První program se jmenoval „Pojďte s námi do muzea“, druhý „A světlo světa spatřila kniha“. Do Litomyšle jsme odjeli společně autobusem a zde jsme se již rozdělili a každá skupina odešla za svým cílem.

Ti, kteří byli v muzeu, se seznámili s prací muzejních pracovníků, prošli nabízené expozice a ve skupinkách vypracovávali pracovní listy. Za odměnu pak mohli využít „převlékárnu“, díky které se vrátili do dob dávno minulých. Byla to ale velmi příjemná tečka na závěr tohoto programu. Druhá skupina se dozvěděla, jak se tvořilo v minulosti písmo a prakticky si vyzkoušeli, jak „lehká či naopak nelehká“ byla práce tiskaře v jeho úplných začátcích. Pro děti to byla práce úplně nová a o to více zajímavá.

Pak se již nachýlil náš program do druhé poloviny a pokračoval návštěvou Rodného bytu Bedřicha Smetany, který se nachází v areálu zámku. Zde si naši žáci ještě vyslechli povídání o životě Bedřicha Smetany a dokonce si mohli zahrát na jeho klavír, což někteří také s radostí udělali.

A to již byla poslední tečka za naší cestou do Litomyšle. Autobus nás čekal na domluveném místě a pak už hurá domů. Myslím si, že děti, alespoň dle ohlasů, byly spokojené a my víme, že se do Litomyšle zase za rok s dalšími žáky vrátíme.

Za pedagogický dozor: Mgr. Eva Kohoutková

Příspěvek byl publikován v rubrice 8. A, 8. B, Projekty a jeho autorem je Druhý stupeň. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.