2. A – Pasování na ČTENÁŘE

V letošním školním roce pokračujeme ve spolupráci s Městskou knihovnou Česká Třebová v  projektu „Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka“. Tento projekt byl vytvořen na podporu čtenářské gramotnosti a rozvíjení čtenářských návyků. V knihovně se nám vloni moc líbilo, a tak jsme se sem hned v září velmi těšili. Nejprve jsme se setkali se spisovatelem Markem Šolmesem a jeho knihou Pohádky do postýlky. Pan spisovatel nám vyprávěl, kreslil, zpíval a hrál na kytaru. Poznali jsme veselou postavičku Frňka a poslechli si milé povídání o přátelství a vzájemném pomáhání. Po hodině jsme se s panem Šolmesem rozloučili – a šup do protějších dveří. Tam na nás čekali rytíř a královna. Rytíř měl při sobě veliký meč. K čemu asi? Tímto mečem by nás měl pasovat na ČTENÁŘE! Nejprve mu ale musíme předvést naše čtenářské dovednosti. Co myslíte povedlo se? Určitě ano, jsme šikovní druháci a číst umíme moc pěkně. Za odměnu jsme si na památku odnesli krásnou knihu.