1.C – 1. týden 2. pololetí

Nový týden v novém pololetí přinesl hodně nového. V Českém jazyce jsme dokončili 1. díl Slabikáře a v pondělí na nás čeká 2.díl. Také jsme dopsali Písanku 1. díl a těšíme se na 2. díl. Někteří z nás začali příliš zapomínat čárky a tečky nad písmenky, musíme být více pozorní. Velká pochvala od paní učitelky byla za to, jak krásně najednou umíme číst malá tiskací písmena, která se nám na konci Slabikáře objevila. Ani sami nevíme, proč je tak dobře poznáme i když jsme se věnovali jen velkým písmenům. V hodinách Člověk a jeho svět si povídáme o zdravé stravě, o jejím významu a vlivu na naše zdraví. Ve skupinkách, které jsme si vytvořili sami, jsme řešili výběr potravin, skladbu jídla během dne a zakreslovali snídani, svačinu, oběd a večeři.

Vzhledem k počasí jsme zvládli jen dvě procházky. V Hudební výchově jsme vytvořili orchestr a hráli na rytmické nástroje Orffova instrumentáře. Máme poslední měsíc zimy, a tak myslíme i na zvířátka. Namalovali jsme ptačí krmítko a jeho nejčastějšího hosta z ptačí říše – sýkorku modřinku a koňadru. Ze všeho nejvíce nás baví Kouzelné království.

Všem čtenářům přejeme hodně štěstí a zdraví.

Cvrčci z 1.C

Příspěvek byl publikován v rubrice 1. C a jeho autorem je První stupeň. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Komentáře nejsou povoleny.