4. A – QR kódy a jejich využití ve výuce

S tím, jak žáci stále více disponují chytrými mobilní telefony se objevuje možnost jejich využití ve výuce. Jednou z nejjednodušších cest je nasazení QR kódů. A jak fungují? Jakým způsobem je možné je použít v běžné výuce? K tomu, aby mohl být kód přečten je potřeba, aby měl uživatel mobilní telefon, který má softwarově ovládanou kameru a nainstalovanou čtečku. Kdo čtečku ve svém mobilu  neměl nainstalovanou, připojil se ke školní wifi a čtečku si zdarma stáhl. Hned jsme se mohli pustit do plnění úkolů, který nám QR kód zadal.

QR kódy jsou bezesporu technologií, která je velice snadná na použití a skrývá v sobě velký výukový potenciál. Díky množství chytrých telefonů, které mají žáci k dispozici, se naše hodiny ANGLICKÉHO JAZYKA stávají  pestřejšími. Možností jak využít QR kódy ve výuce je samozřejmě mnoho. Tyto aktivity rozvíjí digitální kompetence – učíme žáky používat digitální zařízení a digitálních technologie tak usnadňují, zjednodušují  a zkvalitňují naší práci.