5. C – Adventní čas ve škole

Po návratu do škol v adventním čase jsme vskutku nezaháleli. Především jsme se učili!

V mat. jsme zvládli obor čísel  větší než 1 000 000 a počítání v něm. Učili jsme se orientovat, tvořit a číst z grafů a diagramů. Seznámili jsme se s určování zlomků.  V č.j. jsme se potýkali se záludnostmi předpon s-, z,- vz,- a předložek s, z. Dohnali jsme částečně i učivo geometrie a umíme grafický součet, rozdíl, ba i násobek úseček. Naučili jsme se též narýsovat středy úseček a jejich osy.

Stihli jsme při slohu napsat dopis Ježíškovi. Vyrobili jsme i přání do domova důchodců pro babičky a dědečky. Nezapomněli jsme ale ani na naše nejbližší. Psali jsme i vánoční přání na pohlednice, které jsme pak poslali svým blízkým. Také jsme se seznámili s vánočními zvyky a obyčeji a ozdobili jsme si jablíčka tradičním způsobem.

Na to, že jsme byli na skok ve škole, tak jsme odvedli kus práce!

R. Kulhavá, P. Špačková