Dějepisná exkurze Praha

Tradiční jarní poznávací exkurzi do Prahy se 7. ročníky jsme v tomto školním roce absolvovali 2. května 2017 se třídou 7. A.

Naše cesta vedla již tradičně z nádraží přes Staré město, Karlův most až na Hrad, kde jsme si poctivě vystáli frontu na vstup do Hradu. Všichni jsme zdárně prošli přes detektory a ochranu Hradu. Cílem byla katedrála sv. Víta, kterou jsme navštívili s naším průvodcem panem Aimem, ten nám podal vyčerpávající výklad. Kryptu českých králů jsme tentokrát neviděli, protože byla, díky památkářům, uzavřená.

Odtud jsme pokračovali do Břevnovského kláštera, kde jsme byli jako obvykle srdečně přijati bratrem Martinem Ševečkem. Na Pohořelec jsme se vrátili tramvají a odtud jsme šli již opět pěšky kolem Strahovského kláštera a Petřínské rozhledny k lanovce. Když jsme vystoupili, prošli jsme si část Petřínských sadů a pak už k řece Vltavě, přes Most legií, dále okolo Národního divadla až na Václavské náměstí.

Uchození a uondaní jsme se přes Václavské náměstí dostali k hlavnímu nádraží na vlak zpět domů. Díky ohlasu dětí se tam příští rok s dalšími třídami určitě vrátíme.   

Zapsala: Eva Kohoutková

Příspěvek byl publikován v rubrice Třídy a jeho autorem je administrator. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Komentáře nejsou povoleny.