Navštívil nás Mikuláš

V pondělí k nám zavítal Mikuláš, čert a anděl. Čert na nic nečekal a hned se vydal mezi děti, aby zjistil, koho si dnes odnese. Avšak Mikuláš začal číst z listiny hříchů a ujistil čerta i děti, že v naší třídě nejsou žádní velcí zlobivci. Občas se nějaké malinkaté prohřešení vyskytne, ale hned je napraveno dobrým skutkem, omluvou, pomocí druhému nebo úsměvem. Aby děti smazaly i ty nejmenší hříšky, společně zarecitovaly báseň. Mikuláš, čert i anděl byli v sedmém nebi. Za krásnou báseň a slib polepšení dostaly děti nadílku.

Další program tohoto dne se odehrával ve školní tělocvičně. Čertovská dráha se skládala z různých překážek, kterou musel zdolat každý prvňáček a na závěr dostal na památku papírovou medaili.