Krajské kolo POKOS na Králicku (7. září 2022)

Autor: Druhý stupeň

Vybraní žáci z našich 7. – 9. tříd vytvořili na zmíněné branně-sportovní disciplíně (POKOS je zkratkou Přípravy občanů k obraně státu při Armádě České republiky) opět skvělý tým – stejně jako na okresním kole v Sezemicích letos v květnu. Bylo hezké sledovat, jak spolu během náročného 4kilometrového orientačního běhu pěkně spolupracují. Pracovali svědomitě, běželi vytrvale a o úkoly se podělili zodpovědně.

Jmenovitě Victoria Pavlásková a Martin Janeček z řad sedmáků, Anežka Broulíková a Denis Dvořák jako osmáci – deváťáky pak reprezentovali Kristýna Škodová a kapitán celého týmu Vítek Švub. Umístění na čtvrtém místě v krajském kole je perfektní, byť na chviličku možná zamrzelo – k bronzové medaili nechybělo mnoho. Ale skvělí byli prostě všichni.

Zhusta bývá zvykem nad mladým pokolením naříkat. Kdo ale děti opravdu zná, kdo má možnost s nimi pracovat, musí být nadšen z jejich přirozené sounáležitosti a spolupráce, odvahy, životního optimismu i elánu. Někdy se příliš zdůrazňují ojedinělá negativa, a tak zaniká komplexní pohled na mladé, který je víc než nadějný.

Kdo měl možnost sledovat zápolení týmů škol Pardubického kraje v nádherném prostředí podhůří Králického Sněžníku, ví, že budoucnost národa je v dobrých rukou.