Olympijský trénink na ZŠ Habrmanova

Autor: Druhý stupeň

Každý rok vybere Český olympijský výbor v jednotlivých krajích jednu školu, na které uspořádá Olympijský trénink. Tentokrát se štěstí usmálo na nás a my tak mohli přivítat mistryni světa a olympijskou medailistku v trojskoku Šárku Kašpárkovou.

V první polovině programu byla Šárka zpovídána moderátorem. Dozvěděli jsme se, jak se sportem začínala, jaké jsou její největší úspěchy nebo nejsilnější zážitky. Poté přišly na řadu dotazy z řad dětí. Na všechny s úsměvem reagovala a při této příležitosti ještě nechala kolovat své nejdůležitější medaile. Samozřejmě nemohla chybět ani autogramiáda.

Ve druhé části se polovina dětí dozvěděla něco o historii olympijských her a o manželích Zátopkových, kteří by letos slavili významné jubileum. Zbytek dětí zůstal v tělocvičně a naplno se pustil do plnění různých pohybových aktivit.

Celé dopoledne jsme si náležitě užili. Musíme za uspořádání ČOV poděkovat a těšíme se na další vzájemnou spolupráci. Ať už v projektu Olympijský víceboj nebo v Odznaku všestrannosti olympijských vítězů.

Daniel Peroutka