Předvánoční dílny jsme si užili

Již druhý rok se nemůže na naší škole v době adventu konat oblíbený Jarmark, na kterém si rodiče a další návštěvníci školy užívali předvánoční atmosféru. Současná nepříznivá koronavirová situace nám neumožňuje  Jarmark  uspořádat. Nechtěli jsme ale děti připravit o společné tvoření, a proto se 16. listopadu konaly v jednotlivých třídách dílny zaměřené na výrobu dárků.

Děti v nich vyráběly nejrůznější vánoční ozdoby, svíčky z včelího i litého vosku, lucerny, papírové vločky, andělíčky ze dřeva i z papíru, zdobily koule, tvořily adventní věnce, vařily bylinkový sirup, pekly müsli i cukroví. Společně si užily dobré nálady v tvořivé atmosféře a vyrobily dárky pro rodiče a další členy rodiny. Škola však nezapomene obdarovat ani babičky a dědečky z domova důchodců, které práce dětí jistě potěší.