Přírodovědná soutěž – regionální kolo 12. 5. 2023

Přírodovědná soutěž – regionální kolo

V pátek 12. května 2023 proběhlo na naší škole regionální kolo v přírodovědné soutěži.

Do soutěže se přihlásilo celkem 38 škol z našeho okolí.

Žáci si mohli opět vyzkoušet své znalosti v poznávání rostlin, živočichů a minerálů.

Regionálního kola se zúčastnilo:

a) v poznávání rostlin a minerálů: 3. ročník: – 54 žáků a 4. + 5. ročník: 68 žáků

b) v určování živočichů a minerálů: 3. ročník: – 73 žáků a 4. + 5. ročník: 98 žáků.

Naši školu reprezentovalo v soutěži 12 žáků.

Nejlepšího umístění dosáhli:

Rostliny a minerály: 3. ročník – Antonín Kubica (4. místo), Rostislav Petr (22. místo) a Zuzana Hašková (28. místo).

1. a 5. ročník – Elena Kolářová (16. místo), Ela Kopecká (17. místo) a Ema Haniková (také 17. místo).

Živočichové a minerály: 3. ročník – Nikol Dosedělová (2. místo), Matěj Zerzán (26. místo) a Vít Válek (39. místo).

1. a 5. ročník – Ema Haniková (25. místo), Vendula Válková (41. místo) a Viktorie Machalíková (48. místo).

Všem blahopřejeme k výbornému umístění.

I přes velký počet přihlášených žáků probíhala soutěž plynule a bez problémů. Při soutěži panovala klidná a dobrá nálada. Všichni se těšíme na další ročník této soutěže.