Den svatého Patrika

Sedmnáctého března jsme se v naší škole v rámci hodin anglického jazyka připojili k mnoha lidem po celém světě, kteří slaví Saint Patrick’s Day – Den svatého Patrika. Jde o  irský národní svátek, který připomíná tohoto patrona SMARAGDOVÉHO OSTROVA, jak se Irsku pro barvu jeho krajiny často přezdívá.

Šesté a sedmé ročníky se zahalily do zelené a vydaly se hledat poklad malého irského skřítka Leprechauna. Děti načítáním ukrytých QR kódů plnily nejrůznější úkoly v angličtině, hledaly čísla, irské mince nebo trojlístky. Kdo chtěl, vyzkoušel si pár krůčků irských tanců. Odměnou všem byl malý čokoládový poklad ukrytý na konci duhy.

Oslavy svátku svatého Patrika na ZŠ Habrmanova se vydařily. Šesťáci a sedmáci si z projektového dne odnesli mnoho nových informací a zážitků. Možná se tato jarní oslava v budoucnu stane naší novou tradicí.