Jeden svět na školách u nás ve škole

Jeden svět na školách pořádá na jaře filmové projekce pro žáky základních a středních škol. Vzhledem k tomu, že naši prvňáci a druháci se ještě těchto projekcí v prostorách divadla Malá scéna neúčastní, organizuji taková setkání s filmem přímo s dětmi v jejich kmenových třídách.

Letošní promítání proběhlo během měsíce února. Při našich setkáních ve všech 1. ročnících jsme společně pracovali s filmem Malé mužstvo. Ve 2. ročnících jsme promítali film Giovanni – první klučičí akvabela. Oba filmy byly zaměřené na plnění snů a cílů. Letos nám ještě v naší společné práci pomohla důležitá sportovní událost, která v tomto období probíhala, a tou byla zimní olympiáda. Musím přiznat, že jsem byla velice mile překvapena, jak velký kus práce od loňského roku naše děti z prvních ročníků společně se svými učitelkami udělaly.

Při našich setkáních si děti zvykají na nové aktivity, při nichž pracujeme ponejvíce s jejich emocemi. Jakmile si děti na styl této práce zvyknou, můžeme je s klidem a v pohodě v dalších letech vzít s ostatními žáky 1. stupně na společné projekce v rámci filmového festivalu  na školách.

Zapsala: Mgr. Eva Kohoutková