Minifotbal 2022

Autor: Druhý stupeň

Školní sportovní soutěž v minifotbale 8. a 9. tříd probíhala v měsíci dubnu. Tým ve složení Štěpán Brejcha, Jan Mlčůch, Šimon Skalický, Lukáš Praisler, Lukáš Hýbl, Tomáš Mazura, Vojtěch Kovář, Radovan Kumpošt, Jakub Vacek a Matěj Karger úspěšně postupoval koly soutěže. Hoši nejdříve ovládli okrskové kolo, které se konalo v Lanškrouně. Navázali vítězstvím v okresním kole, které hostilo Ústí nad Orlicí. V Ústí nad Orlicí se konalo i krajské finále, kam tým odjížděl s ženskou posilou – do týmu se přidala Linda Kubištová. Konkurence byla veliká a doposud neporažený tým čelil prvním prohrám a úrazům. Vítězem se stal tým ZŠ Ohrazenice (Pardubice), následovaný týmem ZŠ Třemošnice, ZŠ U Školek (Litomyšl) a ZŠ Česká Třebová, Habrmanova ulice. Ačkoliv krajské finále nedopadlo dle představ, tým si z toho dlouho nedělal těžkou hlavu.
Celá soutěž probíhala v pohodové náladě a pro žáky 9. ročníků to bylo hezké rozloučení s reprezentací školy. Děkuji celému týmu za vzornou spolupráci.

Michaela Veličková

Fotografie seřazeny dle pořadí kol (okrskové, okresní a krajské kolo)