„Technohrátky“ Vysoké Mýto

Po šesti letech své existence překonaly TECHNOhrátky Pardubického kraje magickou hranici. Projekt na podporu volby studia technických a odborných oborů mezi žáky základních škol totiž přivítal 10 000. účastníka. Stalo se tak ve čtvrtek 25. října na akci ve Vyšší odborné škole stavební a Střední škole stavební Vysoké Mýto a žáci naší školy toho byli součástí.

Vysokomýtská „vodárna“ se snažila zaujmout aktéry základních škol na šesti pracovištích s atraktivním programem. Polovina aktivit se odehrávala v budově školy v Komenského ulici, zbytek v dílenském areálu v ulici Kapitána Poplera. Prezentovaly se zde obory pozemní stavitelství – architektura, dopravní stavitelství, vodohospodářské stavby, instalatér, truhlář a zedník.

V tradiční soutěži manuálních aktivit získali velký ovocný dort žáci Základní školy Na Lukách z Poličky, ve vědomostním kvízu Hej Ty, víš to? zvítězila naše výprava Základní školy Habrmanova z České Třebové, která se projektu zúčastnila vůbec poprvé.

Co jsou TECHNOhrátky?

Bude mít Pardubický kraj v příštích letech dostatek řemeslníků? Nestanou se zcela nedostatkovým zbožím? Jak zabránit úbytku či stagnaci některých technických oborů a podpořit zájem mladé generace o jejich studium? Třeba projektem TECHNOhrátky!

učitel pracovních činností Petr Doseděl